Yönetim Kadromuz

  KURUM MÜDÜRÜ
  MEHMET ALİ YILDIRIM


   

   

  2.MÜDÜR
  MUSTAFA DURGUT

   

   

  İDARE MEMURU
  ALİ KAPLAN

   

   


  Şanlıurfa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsümüz 1.831.298 m² lik alan üzerinde konuşlandırılmış olup, Hilvan İlçesine 15 km, Şanlıurfa İline 39 km mesafede bulunmaktadır.

  Şanlıurfa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsümüzde Açık Ceza İnfaz Kurumu ve 2 Adet T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ile Genel Mutfak Destek Hizmet Binası,Çamaşırhane, Isı Merkezi ve Jandarma Tabur Binalarından oluşan Müşterek Tesisler ile 100 Adet Lojman, 2 Adet Trafo, 2 Adet Su Deposu ve Atık Su Arıtma Tesisi bulunmaktadır.

  Açık Ceza İnfaz Kurumumuz, Kampüsteki Ceza İnfaz Kurumlarının ve binaların bakım-onarımı ile ısıtılması ve aydınlatılması, sıcak ve temiz su temini, görevleri başında bulunan personel ile hükümlü ve tutukluların iaşe edilmeleri, çamaşırlarının yıkanması, hükümlü ve tutukluların tedavileri için hastaneye, tutukluların duruşmaları için mahkemeye sevklerinin sağlanması, ziyaretçilerin kabulü ve Kurumlara götürülüp getirilmeleri gibi hizmetleri yerine getirmek ve Müşterek Tesisleri işletmek üzere faaliyet göstermekte olup, 280 hükümlü barındırma kapasitelidir.

  Kampüste yer alan Ceza İnfaz Kurumlarında barındırılacak olan hükümlü ve tutuklulara ait çarşaf, nevresim, yastık kılıfı, battaniye ile kurumlarda görev yapan personele ait iş tulumu, önlük ve yemek masası örtüleri gibi eşyaların yıkanıp, kurutulup, ütüleneceği modern bir çamaşırhane bulunmaktadır.

  Kampüste yer alan tüm birimler, merkezi ısıtma sisteminde LNG(Sıvılaştırılmış Doğalgaz)ile ısıtılmaktadır. Isı Merkezinin düzenlenmesinde de en son teknoloji kullanılmıştır.

  Ceza İnfaz Kurumlarının dış korumasını yapmakta olan Jandarma Tabur Binaları da kampüste yer almaktadır.

  Ceza İnfaz Kurumlarında görevi başında bulunan personel ile hükümlü ve tutukluların iaşe edilmeleri, aynı anda 5000 kişiye yemek hazırlanabilecek şekilde tasarlanmış ve en son teknoloji ile donatılmış Genel Mutfak bölümünde hazırlanan yemeğin Ceza İnfaz Kurumlarına dağıtılması suretiyle sağlanacaktır.

  Kampüste aynı anda 50 aracın park yapabileceği otoparkı takiben hava alanlarında bulunan bekleme terminali benzeri olarak inşa edilen ziyaretçi bekleme merkezinden giriş yapılmaktadır.kampüse gelen tüm ziyaretçiler öncelikli olarak bu alana alınacak, buradan Açık Ceza İnfaz Kurumuna ait taşıtlarla ziyaretlerini gerçekleştirecekleri Ceza İnfaz Kurumları Özel Ziyaret Bölümleri'ne taşınacak, ziyaretin tamamlanmasından sonra yine taşıtlarla ana ziyaretçi bekleme salonuna getirilerek kampüsten ayrılmaları sağlanacaktır.

  İnfazdaki temel amaç; tüketen, yararsız, asi , hayata küskün, kendisi ile barışık olmayan mahkum tipinden, işlediği suçtan dolayı pişman olmuş ve hatalarından ders almış, kurallara uyan, üreten ve kendisini sosyal çevre için yararlı hisseden, kendisi ve toplumla barışık mahkum tipine geçişin başarılmasıdır.

  Kampüsümüzde bulunan Ceza İnfaz Kurumlarımızın hizmete açılması ile birlikte hükümlü ve tutuklulara cezalarının infazı için Kurumlarımızda bulundukları süre içerisinde, en son teknoloji ve donanım kullanılmak suretiyle oluşturulmuş, modern ve ferah ortamlarda eğitsel ve kültürel faaliyetler, sosyal ve sportif aktiviteler ile iş ve meslek edinme çalışmaları yapabilme imkanlarının sağlanması neticesinde cezaların infaz edilmesindeki temel amacımıza ulaşmanın artık çok daha kolay bir hale geldiği düşünülmektedir.

  Adres

  Gölgen Mah. Gölgen sok. Hilvan Bulvarı Diyarbakır yolu 40. Km No:1 Havaalanı yanı Karaköprü / Şanlıurfa

  Telefon

  TEL : 0414 378 13 00

  FAX : 0414 378 13 01

  E-Posta

  sanliurfa.acikisaretadalet.gov.tr